Mleko owsiane zyskuje na popularności w błyskawicznym tempie i nie bez powodu. Podczas gdy inne nowoczesne alternatywy dla zwykłego mleka mają tendencję do silnego smaku składnika, z którego są wykonane, mleko owsiane jest bardziej neutralne. Ogólnie rzecz biorąc, mleko owsiane jest bardzo wszechstronnym produktem o wielu korzyściach zdrowotnych.

Istnieje ogromny potencjał korzyści zdrowotnych w mleku owsianym

Mleko owsiane jest mlekiem roślinnym, więc nie zawiera nabiału i laktozy, co jest ratunkiem dla alergików. Jest doskonałą alternatywą dla mleka dla wegan, sportowców, osób jedzących na czczo i dbających o zdrowie, zwykle jest wzbogacona o witaminy A, D, B2 i B12. Spożywanie mleka owsianego obniża poziom cholesterolu o 5-7%.

Napój owsiany jest prawie tak samo odżywczy, jak zwykłe mleko

I pod pewnymi względami jest lepszy: są pewne zalety mleka owsianego w porównaniu z mlekiem krowim: witaminy D i B12 to zdrowe kości, zęby i wzmocnienie układu odpornościowego. Chociaż zwykłe mleko jest ogólnie lepsze od mleka owsianego pod względem właściwości odżywczych, mleko owsiane może być lepsze dla diety i stylu życia niektórych osób.

napój owsiany w promocji jest dobre na odchudzanie

Niesłodzony napój owsiany zawiera około połowy kalorii pełnego mleka krowiego, mniej niż jedną czwartą zawartości tłuszczu i mniej cukru. Dla porównania, chude mleko zawiera około 90 kalorii na filiżankę, podczas gdy niesłodzone mleko owsiane zawiera tylko 60, więc mleko owsiane może być najlepszą opcją dla tych, którzy zastanawiają się, jak schudnąć.

Zdrowe włosy i młoda skóra

Oprócz potencjalnej naprawy i ochrony skóry, mleko owsiane może sprawić, że włosy i paznokcie będą mocniejsze i bardziej błyszczące, a także przyspieszyć ich wzrost. Dzieje się tak za sprawą wspomnianych wcześniej witamin z grupy B, które są obecne w mleku owsianym.

W szczególności witamina B12 jest często spotykana w suplementach na włosy, skórę i paznokcie. Witaminy z grupy B pomagają również w zwalczaniu uszkodzeń oksydacyjnych komórek spowodowanych przez szkodliwe wolne rodniki, przyczyniając się do zmniejszenia starzenia się skóry i stymulując regenerację komórek.